poniedziałek, 21 listopada 2016

Wybieramy niedrogą młotowiertarkę

metabo młotowiertarka
Kwota, jaką należy wydać na profesjonalną młotowiertarkę, liczona jest w tysiącach złotych. Jednakże do zastosowań amatorskich wystarczy urządzenie znacznie tańsze. Sporadyczne wykonywanie drobnych prac zapewnią urządzenia, których cena waha się w granicach od 250 do 550 złotych. Oczywiście nie oznacza to zakupu urządzeń anonimowych firm. Za taką kwotę dostępna jest młotowiertarka Metabo, Black & Decker czy Sparky.

Elektronarzędziem z tego przedziału cenowego bez problemu wykonamy prace takie jak wiercenie w betonie, tworzenie bruzd pod kable czy usuwanie niechcianych płytek na ścianach, sufitach i podłogach. Młotowiertarka wiertarka poradzi sobie wszędzie tam, gdzie zwykła wiertarka to za mało. Przed kupnem urządzeń tego typu warto zapoznać się z ich najważniejszymi ich parametrami. Dzięki temu wybierzemy narzędzie dopasowane do naszych potrzeb.


Moc

Moc to w przypadku wielu elektronarzędzi kluczowy parametr decydujący o zakupie. Nie inaczej jest oczywiści w przypadku młotowiertarek. Jednakże w ich przypadku warto zwrócić uwagę także na energię udaru. Jej wartość w przypadku urządzeń profesjonalnych sięga poziomu aż 20J. Jednakże do amatorskich prac przydomowych w zupełności wystarczy narzędzie z energią wynoszącą około 2 dżuli. Urządzenie o wysokiej mocy generują silne drgania oraz wysoki poziom hałasu. Jednakże w przypadku urządzeń z interesując nas kategorii problem nie jest aż tak dokuczliwy.


Tryby prac

Główny tryb pracy urządzenia to oczywiście wiercenie wspomagane udarem. Silnik urządzeń w niego wyposażonych obraca nie tylko wiertło, lecz właśnie także udar. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że młotowiertarką możemy wiercić otwory w dużo twardszych materiałach niż przy używaciu zwykłych wiertarek. Urządzenia wyposażone w udar poradzą sobie z kamieniem czy betonem. Poboczny tryb pracy urządzenia stanowi kucie, do którego wykorzystywany jest jedynie udar. Z funkcji tej korzystamy na przykład przy pozbywaniu się płytek ze ścian czy bruzdowaniu pod kable. Z młotowiertarki można korzystać także z wyłączonym udarem. Wtedy wykonuje pracę taką jak zwykła wiertarka, czyli wierci otwory w elementach wykonanych z drewna i metalu.


Urządzenia za niecałe 300 złotych


Za mniej niż 300 złotych możemy nabyć młotowiertarkę Ferm Regular HDM1023. Urządzenie to dobrze sprawdzi się przy najbardziej podstawowych pracach wykonywanych sporadycznie. Młotowiertarka Ferm posiada przyzwoite parametry – energia pojedynczego udaru wynosi 3,3 J, a moc urządzenia to 850W. Urządzenie to jednak waży sporo, bo aż ponad 5 kilogramów.Urządzenia za nieco ponad 500 złotych

Dobrym rozwiązaniem może być dołożenie 200 złotych i zakup urządzenia lżejszego, a co za tym idzie – bardziej mobilnego. W roli tej świetnie sprawdzi się produkt Metabo młotowiertarka SDS-Plus 800 W KHE 2444. Urządzenie to działa w trzech trybach pracy – przy wierceniu możemy bowiem zablokować udar, a przy skuwaniu – obroty wiertła. Razem z młotowiertarką Metabo otrzymamy w zestawie ogranicznik głębokości wiercenia, uchwyt pomocniczy oraz wygodną walizkę wykonaną z tworzywa sztucznego.
metabo młotowiertarka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz