środa, 13 lipca 2016

Kupujemy szlifierkę taśmową

szlifierka ryobi
Szlifierka taśmowa to urządzenie świetnie spisujące się przy obróbce dużych i płaskich powierzchni. Niestety do precyzyjniejszego szlifowania potrzebne jest narzędzie innego rodzaju, ponieważ szlifierki tego typu ze względu na swoją budowę nie docierają do narożników.


Sposób zasilania

Szlifierki tego typu dostępne są w dwóch wersjach – z zasilaniem elektrycznym i pneumatycznym. Jednakże urządzeń tych nie powinno się ze sobą porównywać ze względu na różne spektrum zastosowań. Warto jedynie zaznaczyć, że szlifierki pneumatyczne są cichsze, lecz słabsze niż elektryczne. Oba typy urządzeń zasilane są za pomocą przewodu. W przypadku pneumatycznej szlifierki taśmowej jest to oczywiście przewód ze sprężonym powietrzem.

Najważniejsze parametry

Istotnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie szlifierki jest prędkość przesuwu taśmy podawana w obrotach na minutę. Warto wybrać model posiadający regulację prędkości, pozwoli to na optymalny dobór obrotów w zależności od wykonywanej pracy. Duża prędkość przesuwu taśmy przydaje się przy obróbce miękkich materiałów. Z kolei do pracy z powierzchniami twardymi lepiej stosować mniej obrotów.

Obowiązkową opcją, która powinna posiadać szlifierka taśmowa, jest odsysanie pyłu. Większość urządzeń znanych producentów wyposażonych jest w system odsysanie – może go brakować jedynie w przypadku najtańszych narzędzi.

Warto również zwrócić uwagę na system napinania taśmy. Jest to szczególnie ważne, gdy wiemy, że chcemy korzystać z taśm o różnej ziarnistości. Najnowsze szlifierki wyposażone są w automatyczny system napinania taśmy, który znacznie poprawia szybkość i komfort pracy.

Szlifierka Ryobi 76mm

Świetnym urządzeniem, które sprawdzi się zarówno do zadań amatorskich i profesjonalnych jest szlifierka Ryobi wyposażona w taśmę o szerokości 76 milimetrów. Jej wysoka moc – 800 W – zapewnia szybką pracę, co ma szczególne znaczenie przy pracy na dużych powierzchniach. Z kolei regulowana prędkość przesuwa sprawia, że szlifierka Ryobi może być używana także do pracy wymagających większej precyzji. Omawianym urządzeniem operuje się bardzo łatwo, ponieważ waży jedynie nieco ponad 3 kilogramy oraz posiada specjalny system regulowania uchwytów. 

Akcesoria dodatkowe

Przydatnym dodatkowym akcesorium bez wątpienia jest rama szlifierska. Umożliwia ona bowiem nieznacznie podniesienie taśmy, dzięki czemu nie przylega ona ściśle do szlifowanej powierzchni. Rama przydaje się głównie przy ostatecznej, precyzyjnej obróbce. Kolejnym wartym rozważenia dodatkiem jest statyw, który w szybki i łatwy sposób może zmienić naszą szlifierkę w urządzenie stacjonarne. Dzięki temu może okazać się, że nie będziemy musieli kupować stołowej szlifierki taśmowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz